Plastyka dla Seniorów

Prezentujemy fotorelację z pierwszych 2 zajęć plastycznych dla Seniorów.

Tematem zajęć jest abstrakcja.
Na pierwszych zdjęciach widzimy, jak uczestnicy wspólnie z instruktorem pracują nad jednym płótnem.  Instruktor koncentruje się na dokładnym wyjaśnieniu i prezentacji techniki. 5-te zdjęcie to efekt końcowy wspólnych zmagań. Na ostatnich zdjęciach widzimy, jak uzbrojeni w wiedzę uczestnicy pracują już samodzielnie nad własnymi płótnami.
Zajęcia cieszą się dużą popularnością. Uczęszcza na nie już 13 osób. Ze względu na warunki do pracy uczestników nie można już przyjąć więcej osób do tej grupy.
Jeśli będzie więcej chętnych można uruchomić grupę na inną godzinę.

Zajęcia prowadzi Adam Szuba, artysta plastyk, nauczyciel.

XXI Wystawa Artystów Amatorów - epilog

 

Wystawa ma miejsce w Klubie Junona - jeszcze trwa. Wystawa i Wernisaż - link.
A dziś, 13 maja w Lirze nasza Artystka Plastyk Anna Świtalska-Jończyk przeprowadziła warsztaty malarskie dla uczestniów wystawy - Artystów Amatorów.
Po warsztatach, pod nieobecność prowadzącej przeprowadziłem szybki wywiad z ich uczestniczką Panią Martą Duńską.
Oto co usłyszałem od Pani Marty - "Warsztaty bardzo udane, profesjonalnie przeprowadzone. Instruktorka nie narzuca swojej artystycznej wizji, a pozwala, wręcz zachęca uczestników do poszukiwań i ekspresji własnych odczuć. Odnajduje perfekcyjny, subtelny balans między prezentacją techniki a brutalną ingerencją w styl drugiego artysty."

Miło nam słyszeć, że Sekcja Plastyczna ma taką świetną Instruktorkę.
A więc...
Zapraszamy na zajęcia! (po kliknięciu w ten link otworzy się strona Sekcji Plastycznej)

Image

Modelarnia Lotnicza - rewelacyjne informacje!

Senior Arek Witkowski zajął 2 miejsce w Pucharze Polski Szybowców Zdalnie Sterowanych klasy F3K - Zielona Góra, 26-27.03.2022. Tym razem Arek wyprzedził najlepszego zawodnika w tej kategorii Cezarego Janasa (kiedyś uczestnika naszej modelarni) i tylko 1% punktów dzielił go od wygrania całych zawodów. Taki wynik w pierwszych zawodach rodzi oczekiwania. Trzymajmy kciuki za dobre występy Arka i uzyskanie kwalifikacji na Mistrzostwa Świata lub Europy w przyszłym roku.

Inni nasi Seniorzy – Rafał Brzeziński i Michał Szatecki – uzyskali w zeszłym roku kwalifikację do kadry narodowej i mamy już potwierdzoną informację, że będą reprezentować Polskę (i Modelarnię Lotniczą SM „Bródno”) na Mistrzostwach Świata 2022 Modeli Wyścigowych z napędem spalinowym klasy F2C.

I trzecia bardzo dobra informacja, a nawet dwie…
Modelarnia Lotnicza SDK „Lira” SM „Bródno” zmienia siedzibę na większą przy ul. Łojewskiej 11 (na antresoli nad apteką), dzięki czemu rozrośnie się też Pracownia Plastyczna przy ul. Łojewskiej 3.
W nowej Modelarni będzie wspaniała pracownia dla młodzików o powierzchni prawie 39 m2, oddzielna pracownia dla seniorów 26m2, maszynownia i pracownia komputerowa. Dzięki temu można będzie przyjąć więcej uczestników, a zajęcia odbywać będą się w komfortowych warunkach i zgodnie z przepisami BHP.
Ideą jest szkolenie młodzików i juniorów przy obecności i współpracy doświadczonych seniorów. Rozwój i zapewnienie ciągłości pokoleniowej blokował nam brak miejsca. Teraz nasza Modelarnia będzie mogła „rozwinąć skrzydła”.

Ale jak to stało się możliwe? W skrócie…
Powiększenie Modelarni jest częścią znacznie większych zmian w obszarze kultury i oświaty SM „Bródno” – od nowego roku trwa restrukturyzacja. Celem jest maksymalne wykorzystanie infrastruktury i zasobów przeznaczonych w SM Bródno na kulturę i oświatę. Istniejące domy kultury, kluby seniora i mniejsze placówki wraz z pracownikami mają tworzyć jeden sprawnie działający organizm. Nastąpiła redukcja etatów kierowniczych, nowy podział zadań wśród pracowników, audyt zasobów i lokali. Zmiany mają przynieść zmaksymalizowanie oferty zajęć dla mieszkańców SM „Bródno”, dotarcie z ofertą do większej liczby odbiorców poprzez różne kanały informacyjne z naciskiem na pełną, spójną informację w internecie. Koncepcja jest słuszna. Nad wszystkim czuwają: Kierownik Działu Kultury i Oświaty SM „Bródno” Pan Tomasz Filipczak, oraz Prezes SM „Bródno” Pan Sławomir Antonik – inicjatorzy zmian.
Choć pracy nad zmianą jest jeszcze dużo, to już widać efekty – przykładowy dzień zajęć w Obszarze Kultury SM „Bródno” to 15 do 20 pozycji! A to dopiero początek!

PS Pełną ofertę Obszaru Kultury SM „Bródno” znajdziemy wkrótce nowej stronie internetowej, a na razie jest dostępna na www.sdklira.pl , www.sdkjowisz.pl i www.klubjunona.pl oraz na naszym głównym kanale facebook: @ObszaryKulturySMB

instruktor Tomasz Osiński
Wyniki Zawodów w Zielonej Górze. Nasz Zawodnik wyróżniony żółtym.
Najnowszy szybowiec zdalnie sterowany F3K - YODA
1,5 metrea rozpiętości, 300 g wagi, konstrukcja - 100 % kompozytów, głównie carbon - włókna węglowe, pełna mechanizacja skrzydła, 6 kanałów sterowania.

Joga i Relaksacja w Lirze

Zapraszamy do Liry na zajęcia z Jogi.

Bezpłatna lekcja pokazowa już 27 kwietnia w środę o 19:00.

Więcej na temat zajęć w tym linku.

21 Wernisaż Artystów Amatorów w SDK Junona

SDK Junona organizuje już 21-szy Wrnisaż Artystów Amatorów.
Zapraszamy do Klubu Junona 22 kwietnia w piątek na godzinę 18.

Dla Artystów
Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na www.smbrodno.pl

Plastyka w SDK Lira - Ruszamy! Hura!

Już 9 kwietnia, w sobotę odbędzie się lekcja pokazowa z malarstwa i rysunku w formie warsztatów.
Dla kogo i w jakich godzinach:
od 10:00 – 12:00 dla dzieci
od 12:30 – 14:00 dla młodzieży i dorosłych.

Na warsztatach poznamy nowy harmonogram zajęć po wznowieniu działania sekcji plastycznej.
Warsztaty odbędą się w Pracowni Plastycznej SDK Lira, ul. Łojewska 3 (na antresoli), a poprowadzi je nasza Instruktorka mgr sztuki Anna Świtalska Jończyk.

Zapraszamy!

PS Grafiki zaczerpnięte z wallpaper.dog

Uwaga! Zbiórka dla walczącej Ukrainy trwa do odwołania

Serdecznie dziękujemy Mieszkańcom Bródna-Targówka-Zacisza i Białołęki za zaangażowanie - pierwsze 2 transporty wyjechały już od nas na Ukrainę.
Obok publikujemy zdjęcia z magazynu w SDK Lira, i z załadunku darów na tiry. Dary są sortowane i pakowane w Lirze przez Pana Adama Szubę, a odbiorem, zaopatrzeniem w pudła, logistyką zajmują się Członkowie Stowarzyszenia Mieszkańcy Bródna - Targówka - Zacisza. Dary na Ukrainę transportują fundacje w imieniu, których SDK Lira prowadzi zbiórkę - ich loga na plakacie.

Poniżej przypominamy wezwanie do przekazywania darów, ponieważ zbiórka będzie trwać do odwołania.

Szanowni Mieszkańcy!
W Ukrainie trwa wojna a setki tysięcy osób, przede wszystkim kobiet i dzieci przekraczają naszą granicę ratując swoje życie.
Uchodźcy wojenni potrzebują naszego wsparcia! Spółdzielnia Mieszkaniowa „Bródno” wraz ze Stowarzyszeniem Mieszkańców Bródna, Targówka i Zacisza włączają się w zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy!

Miejsce zbiórki rzeczy: SDK „Lira” – ul. Łojewska 3

Godziny zbiórki: Poniedziałek – Piątek, 13:00 – 20:00

Bardzo prosimy o przekazywanie rzeczy nowych !
Zbieramy:

 • Śpiwory; Karimaty;

 • Żywność o długim terminie przydatności m.in. konserwy
  z otwieraczem, dżemy;

 • Mleko w proszku i kaszki instant dla dzieci;

 • Termosy i kubki termiczne;

 • Tabletki do uzdatniania wody;

 • Środki czystości i artykuły higieniczne;

 • Koce;

 • Ręczniki;

 • Pampersy dla dzieci;

 • Słoiczki z jedzeniem dla dzieci;

 • Baterie, ładowarki do telefonów, powerbanki;

 • Proszki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, środki opatrunkowe, środki sanitarne, rękawiczki jednorazowe.

Szkoła robotyki w SDK Jowisz

Zapraszamy na zajęcia z robotyki i programowania z wykorzystaniem klocków LEGO Education.

Uczestnicy w parach z instrukcji budują roboty, a następnie je programują, roboty… ożywają.

Para uczestników ma do dyspozycji zestaw klocków dostosowanych do wieku (LEGO WEDO1 lub LEGO WEDO2) oraz specjalistycznie oprogramowany komputer.

Uczestnicy wszystkiego uczą się na zajęciach, scenariusze zajęć są dostosowane do wieku, umiejętności i możliwości dzieci.  Grupy bardziej zaawansowane w programowaniu będą także budować roboty własnego pomysłu. Na zajęciach dzieci uczą się programowania, rozwijają wyobraźnie przestrzenną, ćwiczą małą motorykę , uważność i koncentrację. Rozwiązują zadania robotyczno-programistyczne wspólnie, ćwiczą m.in. komunikację, współpracę, czekanie na swoją kolej.

Cena za 11 zajęć-pierwsze bezpłatne  - to 48 złotych x10 zajęć= 480 złotych.( dla dzieci w wieku 6-7 lat, zajęcia trwają 60 minut- klocki WEDO 1.)

Cena za 11 zajęć –pierwsze bezpłatne - to 58 zł. X 10 zajęć+ 580 złotych. (dla dzieci w wieku 7-10 lat, zajęcia trwają 90 minut- klocki WEDO2.0)

 Grupa liczy maksymalnie 12 dzieci. Liczy się kolejność zapisów.

Opłaty na konto Pracowni Nowoczesnej Edukacji po złożeniu pisemnego zgłoszenia, zgodnie z nadesłanym wzorem. Opłata powinna być zaksięgowana na koncie przed 9 kwietnia.

Istnieje możliwość płatności w dwóch ratach.

W SDK Jowisz nowe, interesujące zajęcia...

...dla mam i małych dzieci.

Miejsce: SDK Jowisz, ul. Chodecka 4

Info i zapisy: 698 400 282, kontakt@smart-fit.pl

Kliknij plakat by powiększyć.

Kliknij plakat by powiększyć.

Konkurs – „Bródno - tutaj żyję, mieszkam i tworzę"

Organizatorem Konkursu jest Spółdzielnia Mieszkaniowa „Bródno”. 

Konkurs adresowany jest do Mieszkańców – członków Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno”, autorów nietuzinkowych piosenek o tematyce związanej z Bródnem. 

Uczestnik zgłasza swój udział w konkursie poprzez złożenie własnoręcznego podpisu na karcie zgłoszenia i klauzuli informacyjnej oraz przyniesienie kompletu dokumentów wraz z nośnikiem USB mieszczącym nagranie konkursowej piosenki. 

Zgłoszenia i klauzula informacyjna powinny być wypełnione i dostarczone” do 22.04.2022 r. do skrzynki korespondencyjnej SM „Bródno” mieszczącej się przy ul. Krasnobrodzkiej 11.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

W Dniu Kobiet...

... składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Paniom :)
Image

Zbiórka dla Ukrainy

Szanowni Mieszkańcy !!!

W Ukrainie trwa wojna a setki tysięcy osób, przede wszystkim kobiet
i dzieci przekraczają naszą granicę ratując swoje życie.
Uchodźcy wojenni potrzebują naszego wsparcia! Spółdzielnia Mieszkaniowa „Bródno” wraz ze Stowarzyszeniem Mieszkańców Bródna, Targówka i Zacisza włączają się w zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy!

Miejsce zbiórki rzeczy

SDK „Lira” – ul. Łojewska 3, 03-392 Warszawa

Godziny zbiórki

Poniedziałek – Piątek, 08:00 – 20:00

Bardzo prosimy o przekazywanie rzeczy nowych !
Nie zbieramy ubrań.

Zbieramy:

 • Śpiwory;

 • Karimaty;

 • Żywność o długim terminie przydatności m.in. konserwy
  z otwieraczem, dżemy;

 • Mleko w proszku i kaszki instant dla dzieci;

 • Termosy i kubki termiczne;

 • Tabletki do uzdatniania wody;

 • Środki czystości i artykuły higieniczne;

 • Koce;

 • Ręczniki;

 • Pampersy dla dzieci;

 • Słoiczki z jedzeniem dla dzieci;

 • Baterie, ładowarki do telefonów, powerbanki;

 • Proszki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, środki opatrunkowe, środki sanitarne, rękawiczki jednorazowe.

Mammograf 14 marca przy SDK Lira

Mammograf - 14 marca 2022 w godzinach od 11.00 do 17.00 przy Spółdzielczym Domu Kultury Lira, ul. Łojewska 3 (przystanek Lira 01 i Lira 02).
 
W badaniach mogą uczestniczyć Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.
 
Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego.
 
Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.
 
W związku z epidemią Covid-19 w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań i personelu medycznego prosimy o zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.
 
Więcej informacji na temat mammografii znajdziecie Państwo na stronie www.mammo.pl.

Kliknij obrazek by powiększyć, lub przewiń stornę w dół.

Image

Kartka na Święta Bożego Narodzenia - DiY (zrób to sam)

Zapraszamy do obejrzenia naszego filmiku, w którym pokazujemy, jak własnoręcznie wykonać kartkę na Święta Bożego Narodzenia - jest to świetny pomysł na drobny prezent Świąteczny, który dzieci mogą wykonać samodzielnie.
mgr sztuki Anna Świtalska Jończyk

"Kalendarz adwentowy" - propozycja Sekcji Plastycznej SDK Lira

Zapraszamy do obejrzenia nowego filmu instruktażowego naszej Pracowni Plastycznej S.D.K. "Lira".
Tym razem dowiemy się, jak własnoręcznie wykonać kalendarz adwentowy! Zachęcamy do wykonania własnego kalendarza adwentowego na podstawie naszego filmiku, oraz przesyłania zdjęć pracy na mail: sdklira@smbrodno.pl. Z przyjemnością zaprezentujemy Państwa prace na naszym profilu i stronie internetowej.
Muzyka użyta w filmiku: Kevin MacLeod - Jingle Bells 7
mgr sztuki Anna Świtalska Jończyk
©2018 Spółdzielczy Dom Kultury Lira. All Rights Reserved.

Search