Winda w SDK Lira

Dzięki Zarządowi Spółdzielni Mieszkaniowej "Bródno", SDK "Lira" otrzymał windę zewnętrzną, która umożli osobom starszym i niepełnosprawnym, korzystanie z zajęć prowadzonych na 1 piętrze. Hura! :) Do tej pory dostanie się na 1 piętro do sali teatralnej i galeriowej po wąskich schodach było trudne, lub wręcz niemożliwe dla osób o ograniczonej sprawności. Od teraz nie jest to już problem. Winda działa od początku sierpnia.

"Lato w mieście" z Lirą

Od 5 do 16 sierpnia trwa akcja "Lato w mieście" w SDK Lira. Jak co roku, nasze wspaniałe instruktorki kulturalno-oświatowe przygotowały moc atrakcji dla dzieci spędzających wakacje w mieście. Obiad zapewnia stołówka szkolna SP 285, czyli po sąsiedzku Liry - przykładowy zestaw na piątek: zupa szczawiowa z jajkiem, ryba z pieca, ziemniaki, surówka z marchewki i jabłka.

Program "Lata w mieście
05.08.2019 Omówienie zasad bezpieczeństwa, wyjście do kina na film Sekretne Życie Zwierzaków II / gry i zabawy sportowe
06.08.2019 Basen odkryty albo Polonez w zależności od pogody / gry i zabawy ruchowe
07.08.2019 Hula Kula + Plac Zabaw
08.08.2019 Basen Polonez, Kino "Król Lew" / gry i zabawy świetlicowe
09.08.2019 Łazienki Królewskie , Centrum Pieniądza / gry i zabawy ruchowe
WEEKEND
12.08.2019 Park Linowy Nieporęt - zbiórka godz 8.45, wizyta w McDonald
13.08.2019 Wycieczka autokarowa na Farmę Iluzji j- wyjazd 7.30, powrót około 16.30 -17.00
14.08.2019 Hula Kula + plac zabaw  / gry i zabawy ruchowe
15.08.2019 wolne
16.08.2019 Kino, Plac Zabaw / gry i zabawy świetlicowe

Plener malarski w Parku Bródnowskim

15 czerwca 2019 w Parku Brudnowskim miał miejsce Plener Malarski. Plener zorganizowała instruktorka naszej pracowni plastycznej, Panie Anna Świtalska Jończyk. W wydarzeniu mogli wziąć udział wszyscy chętni bez względu na wiek, umiejętności i przynależność do sekcji.
Galeria zdjęć z pleneru w Parku Bródnowskim.

Wystawa malarstwa i rysunku w SDK Lira

Od 10 do 21 czerwca w sali galeriowej w Lirze miała miejsce wystawa malarstwa i rysunku absolwentek Akademii Sztuk Pięknych - Karoliny Adamowicz i Magdaleny Dec.
Image

"Młodzi Modelarze Lotnicy na Start"- zawody w Chrcynnie k. Warszawy

2019.06.02 najmłodsi uczestnicy Modelarni Lotniczej SDK Lira wystartowali w zawodach Aeroklubu Polskiego pod nazwą "Młodzi Modelarze-Lotnicy na start".
Są to zawody organizowane tego samego dnia we wszystkich aeroklubach regionalnych w całej Polsce od 1969 roku. Mają rangę eliminacji do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych do 16 lat.
Naszą modelarnię reprezentowało 5 zawodników w 2 kategoriach szybowców swobodnie latających - F1H rozpiętość skrzydeł 1,4 metra i F1A 1 metr.
Miło nam donieść, że Kuba Borowiecki (12 lat) został mistrzem Aeroklubu Warszawskiego w konkurencji F1H, a Władek Rulkowski (10 lat) zdobył wicemistrzostwo w klasie F1A 1/2. 
Sukces jest tym większy, że nasi Mistrzowie pokonali w swojej grupie wiekowej chłopców o 5-6 lat starszych - dodatkowo, modelami w 100% wykonanymi przez siebie od "zera" korzystając z projektów, wiedzy i doświadczenia seniorów i instruktora Tomasza Osińskiego. Warto to podkreślić, że międzypokoleniowa wymiana doświadczeń przyniosła bezcenne rezultaty - odnosząc sukcesy przy merytorycznym wsparciu seniorów, chłopcy nabierają szacunku dla doświadczenia, wiedzy i konsekwencji w dążeniu do celu.
Do Mistrzostw Polski zakwalifikowało się z naszej Modelarni aż 3 zawodników - mistrzowie Kuba i Władek, oraz Mikołaj Sęk, który zajął  V- miejsce,  w obu kategoriach szybowcowych i tylko sekundy lotu brakowały mu do miejsc medalowych.

Wernisaż prac artystów amatorów naszej pracowni

2019.04.26 w sli galeriowej SDK Lira rozpoczął się kolejny wernisaż prac uczestników zajęć plastycznych. 45 artystów amatorów wystawiło ponad 120 prac z różnych dziedzin sztuki - malarstwo, rzeźba, rękodzieło artystyczne, ceramika.
Wernisaż przygotowały nasze Panie instruktorki: absolwentka malarstwa na Akademi Sztuk Pięknych - Anna Świtalska-Jończyk, oraz Elżbieta Zdrodowska.
Galeria zdjęć z wernisażu w zakładce plastyka.

2-gi Turniej Tańca Towarzyskiego dla dzieci, 24 marca, 2019, Lira

W niedzielę, 24 marca 2019 roku, w SDK Lira odbyła się kolejna edycja Turnieju Tańca Towarzyskiego dla dzieci.
Turniej prowadził instruktor Adam Dąbrowski.
Galeria zdjęć z Turnieju w  zakładce SEKCJE - Tanieniec Towarzyski.

Chór Żołnierzy Armii Krajowej

12 marca, 2019 dla seniorów i mieszkańców Bródna wystąpił Chór Żołnierzy Armii Krajowej "Nowogródzkie Orły". Chór liczy 20 osób.
Sala była pełna do ostatniego miejsca.

Teatr Piosenki Francuskiej z okazji 8 marca w Lirze

Z okazji Dnia Kobiet w Lirze wystąpiła Pani Yaga Kowalik z Teatru Piosenki Francuskiej w Krakowie. Pani Yaga zaprezentowała utwory Edit Piaf, Juliette Greco i Charles'a Aznavour'a. Występ był tylko dla Pań, a na widowni był komplet.
Mamy nadzieję, że podobne wydarzenia teatralne i koncerty na stałe wejdą do repertuaru Spółdzielczego Domu Kultury "Lira" - w końcu nazwa zobowiązuje.

Praskie Małmazyje

2019.02.09 miał miejsce występ Zespołu Praskie Małmazyje pod kierownictwem Pani Doroty Czajkowskiej.
Treścią koncertu były stare praskie szlagiery i piosenki nawiązujące do święta zakochanych - walentynek. Cały koncert trwał 1,5h.  Było na nim około 100 osób. Wspaniała atmosfera, publiczność śpiewała z artystami.

Kabaret "Nie deptać"

2019.01.15 - Występ Kabaretu "Nie deptać" pod tytułem "Wiech w tramwaju po liftingu". Sala po brzegi była pełna widzów - ponad 100 osób.

Pierwszy Turniej Tańca Towarzyskiego w SDK Lira - 8 grudnia, 2018

W sobotę, 8 grudnia 2018 w SDK LIra odbył się Turniej Tańca Towarszyskiego dla dzieci.
Uczestniczyło 58 zawodniczek i zawodników w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Dzieci otrzymały Medale i dyplomy oraz Brązową Odznakę Taneczną.
Była to pierwsza edycja Turnieju w lirze - organizatorem był nasz instruktor - Adam Dąbrowski, przy współudziale kierownika Adama Szuby. Nagrody wręczała Pani Dyrektor Adnimistracji Monika Baszuro.
Turniej wejdzie na stałe do kalendarza wydarzeń Liry.

Poniżej zdjęcia z Turnieju.
©2018 Spółdzielczy Dom Kultury Lira. All Rights Reserved.

Search