Zapisy od 1 września na sezon 2019-2020

Wrzesień miesiącem dni otwartych na Modelarni.

Zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 16 do 19 na spotkanie informacyjne w sprawie zapisu.

Wymagania: minimum 10 lat i zainteresowanie techniką, lotnictwem lub/i nauką.

Image
Image

Modelarnia Lotnicza im. Czesława Tańskiego przy SDK Lira

Warszawa, ul. Łojewska 3
rok założenia 1973

Z przedwojennego podręcznika - "Modelarstwo lotnicze w pierwszej lini, budzi uśpione zdolności młodzieży do wiedzy technicznej, poza tem zwycięsko szybujący model daje tyle wzruszeń młodemu konstruktorowi, że nie zastąpi tego nawet mistrzostwo foot-ball'owe."
1930 rok. Autorzy: W. Kościanowski, B. Grzeszczak

Zajęcia dla dzieci (od 10 lat), młodzieży i dorosłych odbywają się w poniedziałki, środy i piątki, w godzinach od 16:00 do 21:00.
Więcej informacji na temat zajęć, tel. 501 080 306

Program zajęć dla dzieci i młodzieży - kurs podstawowy:

- budowa modeli halowych i swobodnie latających,
- budowa szybowców zdalnie sterowanych - RC,
- nauka pilotażu RC na symulatorze lotu,
- treningi-loty na hali i na lotnisku modelarskim,
- starty w zawodach Aeroklubu Polskiego.

Wyposażenie modelarni:
- frezarka 3D - cnc,
- drukarka 3D,
- stanowisko komputerowe do projektowania CAD, CNC i
- symulator lotu do nauki pilotażu RC,
- maszyny konwencjonalne - tokarka, szlifierki, itp.

Zajęcia prowadzi Tomasz Osiński - dyplomowany instruktor Modelarstwa Lotniczego  i Kosmicznego AP z  35 letnim doświadczeniem, 8 krotny Mistrz i Wicem. Polski Szybowców Zdalnie Sterowanych F3B i F3J, uczestnik Mistrzostw Świata, instruktor wielu Mistrzów Polski - młodzików, juniorów i seniorów - oraz konstrukotrów, inżynierów i pilotów.
ZDJĘCIA PRACOWNI I LOKALIZACJA W MAPS.GOOGLE

2019.06.02 - "Młodzi Modelarze Lotnicy na Start" - zawody w Chrcynnie k. Warszawy

2 czerwca najmłodsi uczestnicy Modelarni Lotniczej wystartowali w zawodach Aeroklubu Polskiego pod nazwą "Młodzi Modelarze-Lotnicy na start".
Są to zawody organizowane tego samego dnia we wszystkich aeroklubach regionalnych w całej Polsce od 1969 roku. Mają rangę eliminacji do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych do 16 lat.
Naszą modelarnię reprezentowało 5 zawodników w 2 kategoriach szybowców swobodnie latających - F1H rozpiętość skrzydeł 1,4 metra i F1A 1 metr.
Miło nam donieść, że Kuba Borowiecki (12 lat) został mistrzem Aeroklubu Warszawskiego w konkurencji F1H, a Władek Rulkowski (10 lat) zdobył wicemistrzostwo w klasie F1A 1/2. 
Sukces jest tym większy, że nasi Mistrzowie pokonali w swojej grupie wiekowej chłopców o 5-6 lat starszych - dodatkowo, modelami w 100% wykonanymi przez siebie od "zera" korzystając z projektów, wiedzy i doświadczenia seniorów i instruktora Tomasza Osińskiego. Warto to podkreślić, że międzypokoleniowa wymiana doświadczeń przyniosła bezcenne rezultaty - odnosząc sukcesy przy merytorycznym wsparciu seniorów, chłopcy nabierają szacunku dla doświadczenia, wiedzy i konsekwencji w dążeniu do celu.
Do Mistrzostw Polski zakwalifikowało się z naszej Modelarni aż 3 zawodników - mistrzowie Kuba i Władek, oraz Mikołaj Sęk, który zajął  V- miejsce,  w obu kategoriach szybowcowych i tylko sekundy lotu brakowały mu do miejsc medalowych.

Mistrzostwa Polski Młodzików 2018 w Gliwicach i Mistrzostwa Polski Szybowców Zdalnie sterowanych F3K 2018 w Warszawie

Zawody młodzików w Chrycynie w 2018 roku
W zawodach startowało 5 naszych zawodników w grupie juniorów młodszych. Najlepszy zawodnik od nas, Dominik Mocarski zajął 4 miejsce. 
Mogło być lepiej, ale 2 zawodników przyjechało na ostatnie 2 kolejki, a jeden w ogóle nie przyjechał ze względu na rocznicę komunii.
W przyszłym roku zawody będą w innym terminie lub 2-3 godziny później ze względu na komunie i rocznice właśnie.
Ogólna liczba zawodników to około 50.

©2018 Spółdzielczy Dom Kultury Lira. All Rights Reserved.

Search