Image

Plastyka

Zajęcia plastyczne pobudzają wyobraźnię. Ponadto kształtują wrażliwość, poczucie estetyki i harmonii, pomagają w rozwoju zdolności manualnych, powodują, że człowiek staje się bardziej otwarty na otaczający go świat. Pomagaja w wyrażaniu indywidualnych odczuć i emocji, dzięki czemu plastycy stają się bardziej komunikatywni i pogłębiają swoje relacje z innymi ludźmi.

Na zajęciach uczestnicy poznają wiele technik plastycznych, takich jak rysunek , malarstwo, ceramika, papieroplastyka i rzeźba.


W naszym klubie prowadzimy zajęcia dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

Kontakt do Pań Instruktorek:
Pani Ania - 791-226-787 - malarstwo i grafika
Pani Ela - 600 454 556 - rękodzieło artystyczne
SDK Lira - 22 675 15 55


Rozkład zajęć - rękodzieło artystyczne, Pani Elżbieta Zdrodowska

Wtorek
 • 11:00 - 11:45 - zajęcia dla mam z dziećmi 2-4 lata
Środa
 • 14:00 - 15:30 - seniorzy i Klub Seniora Uśmiech
 • 16:00 - 17:30 - dzieci 7-10 lat
 • 18:00 - 19:30 - dzieci 11+
Czwartek
 • 17:00 - 17:45 - dzieci 5-6 lat
 • 18:30 - 20:00 - dzieci 11+
Piątek
 • 18:30 - 20:00 - zajęcia dla dorosłych

Rozkład zajęć - malarstwo, rysunek, grafika i ceramika

W zastępstwie za Panią Annę Świtalską-Jończyk zajęcia z malarstwa, rysunku i ceramiki prowadzi mgr Akademi Sztuk Pięknych, Pani Magdalena Szilke.
Wtorek
 • 15:00 - 16:30 - malarstwo, dzieci 11-13 lat
 • 16:40 - 18:10 - malarstwo, dzieci 8-10 lat
 • 18:30 - 20:00 - malarstwo i rysunek - dorośli
Czwartek
 • 15:00 - 16:30 - rysunek, dzieci 11-13 lat
 • 16:45 - 18:15 - rysunek, dzieci 8-10 lat
 • 18:30 - 20:00 - malarstwo i rysunek, 14-18 lat
Piątek
 • 15:30 - 17:00 - ceramika, dzieci i młodzież
 • 17:30 - 19:00 - ceramika, dorośli

Ela Zdrodowska - prowadząca

W pracowni i przykłady prac

Rękodzieło artystyczne

Ela Zdrodowska, Instruktor Kulturalno - Oświatowy w SDK „Lira”.
Absolwentka Liceum Ekonomicznego w Wołominie, Studium Architektoniczno-budowlanego na Przyrynku w Warszawie oraz absolwentka Studiów Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.​
     Od 2005 r. Instruktor zajęć artystycznych typu „Malowanie na szkle”, „Fabryka pomysłów”, „Warsztaty artystyczne”. Od 2009 r. do kwietnia 2015r. - prowadząca własną Pracownię artystyczną, warsztaty i szkolenia z zakresu wielu technik plastycznych. 
  Od kwietnia 2015r. do do sierpnia 2018 r. Główny Specjalista  Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Wołominie. 
 Współpracująca z Gminą Wołomin oraz Fundacją Kreatywni Słupno prowadzoną przez Panią Teresę Jóśk, gdzie spełnia się jako Instruktor warsztatów artystycznych oraz jako Terapeuta zajęciowy , co sprawia jej ogromną satysfakcję oraz co zaważyło na decyzji rezygnacji z pracy w urzędzie i obecnie na pełnieniu funkcji Instruktora Kulturalno-Oświatowego w SDK Lira. ​
       Dzięki działaniom w fundacji mimo przebytego Kursu Pedagogicznego dla Instruktorów kursów i mistrzów w rzemiośle oraz ukończenia szkolenia z zakresu Arteterapii, Pani Ela dodatkowo kontynuuje nowy kierunek studiów podyplomowych z tzw. Przygotowania pedagogicznego dającego kwalifikacje nauczycielskie, aby w przyszłości stać się jeszcze lepszym instruktorem i specjalistą.​
       W wolnych chwilach bierze udział w dodatkowych warsztatach pogłębiających wiedzę z zakresu technik plastycznych,  ponadto śpiewa, maluje obrazy, odnawia stare meble i tworzy  inne rękodzieło korzystając z ww. technik.  ​
       Od kilku lat prowadzi własnego bloga dzieląc się swoimi pasjami z innymi. Pani Ela ma wiele pasji i z żadnej nie jest w stanie zrezygnować. Mówi: „Wszystko mnie zawsze interesowało a najbardziej tworzenie, wymyślanie, malowanie, przerabianie i eksperymentowanie z różnymi technikami plastycznymi, które ciągle odkrywam, uczę się ich, inspirują mnie”​    
Artystą, z którym się utożsamia  jest nieżyjący już  Hundertwasser – człowiek związany z ekologią, bardzo kolorowy, trochę szalony, ale jednocześnie bardzo świadomy. ​
       Marzeniem Pani Eli było stworzenie miejsca tzw. „Domu pracy twórczej”, gdzie będzie mogła dalej się realizować i pomagać młodymi i dojrzałym ludziom odkrywać siebie, swoje pasje i wylewać emocje, dlatego bardzo się cieszy, że los zaprowadził ją właśnie do Liry. ​
Na swoim koncie od 2004 r. ma wystawy swoich prac, ostatnie dwie wystawy miały miejsce w 2018r.  Ponadto w 2018 r. jako osoba bardzo twórcza i działająca szeroko na polu artystycznym swojego  miasta oraz powiatu wołomińskiego,  została jedną z pięciu laureatek „ Wołomińskiej Magnolii” tzw. Zasłużonych dla Wołomina, wybraną przez mieszkańców. 
 

Malarstwo, rysunek, grafika i... ceramika

Sekcja malarstwa, rysunku oraz grafiki to nowo powstały, odrębny obszar działalności Pracowni Plastycznej przy S.D.K „Lira”. Na zajęcia zapraszamy zarówno osoby, które dopiero stawiają pierwsze kroki w dziedzinie klasycznych sztuk pięknych, jak i bardziej doświadczonych twórców, pragnących dalej rozwijać i doskonalić swój warsztat. Zapraszamy dzieci, młodzież, i dorosłych.

Program zajęć przewiduje:

 • tematy z wyobraźni,

 • zajęcia plenerowe.

 • studium martwej natury i postaci. 

Sekcja oferuje realizowanie prac w różnorodnych technikach artystycznych: akryl, olej, tempera żółtkowa, akwarela i ekolina, pouring, węgiel i ołówek, pastele, tusz, linoryt, pirografia. Zajęcia odbywają się w profesjonalnej, w pełni wyposażonej pracowni plastycznej.

Malarstwo, rysunek i grafikę prowadzi Anna Świtalska–Jończyk, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (Malarstwo), wielokrotna finalistka i laureatka konkursów malarskich oraz rysunkowych, uczestniczka licznych wystaw krajowych i zagranicznych, członkini Związku Polskich Artystów Plastyków. W swojej twórczości zajmuje się przede wszystkim malarstwem akrylowym, akwarelowym, rysunkiem oraz sztuką w przestrzeni miejskiej (murale wielkoformatowe). Portfolio naszej Instruktorki: aswitalska.art.pl

Na zajęcia sekcji malarstwa, rysunku i grafiki można zapisywać się pod numerem 791 226 787, lub bezpośrednio u instruktorów zajęć w Pracowni Plastycznej przy S.D.K. „Lira”.

Malarstwo, rysunek

Image

Nowa, rozszerzona oferta sekcji plastycznej

Z nowym rokiem szkolnym 2019-20120 proponujemy rozszerzoną ofertę zajęć plastycznych dla wszystkich  grup wiekowych.

Otwarty tydzień pracowni plastycznej - 23-27 września - zapraszamy na próbne zajęcia zapoznawcze.

Nowa Oferta jest zebrana w 4 grupach tematycznych:
 • malarstwo,
 • rysunek i grafika,
 • rękodzieło,
 • mozaika i ceramika.

Zapisy do wszystkich sekcji od września.
Zajęcia dla dorosłych i seniorów ruszają we wrześniu, a dla dzieci w październiku.

Zapisy: 600 454 556 lub 791 226 787.

Image

Plastyka dla mam z dziećmi 2019-2020

W nadchodzącym sezonie 2019-2020 Sekcja Plastyczna w SDK Lira uruchamia zajęcia dla mam z dziećmi 2 do 4 lat.

Więcej informaci udziela i zapisy prowadzi Pani Ela Zdanowska, telefon 600 454 556.

Plener malarski w Parku Bródnowskim

15 czerwca 2019 w Parku Brudnowskim miał miejsce Plener Malarski. Plener zorganizowała instruktorka naszej pracowni plastycznej, Panie Anna Świtalska Jończyk. W wydarzeniu mogli wziąć udział wszyscy chętni bez względu na wiek, umiejętności i przynależność do sekcji.

Zdjęcia z pleneru w Parku Bródnowskim.

Wernisaż Artystów Pracowni Plastycznej SDK Lira

2019.04.26 w sli galeriowej SDK Lira rozpoczął się kolejny wernisaż prac uczestników zajęć plastycznych. 45 artystów amatorów wystawiło ponad 120 prac z różnych dziedzin sztuki - malarstwo, rzeźba, rękodzieło artystyczne, ceramika.
Wernisaż przygotowały nasze Panie instruktorki: absolwentka malarstwa na Akademi Sztuk Pięknych - Anna Świtalska-Jończyk, oraz Elżbieta Zdrodowska.

Konkursy artystyczne z udziałem Uczestników Pracowni Plastycznej SDK Lira

Zaczarowany ogród

Konkurs Malarstwa Gminy Targówek

Wędkarstwo

Konkurs Plastyczny Polskiego Związku Wędkarskiego

©2018 Spółdzielczy Dom Kultury Lira. All Rights Reserved.

Search